Ben öyle böcekten, yılandan, fareden falan korkmuyorum. Korkar mıydım hatırlamıyorum bile. Dünyada ve ülkemizde yaşananlar dururken kim korkar böcekten, fareden ya da yılandan. Ama sonra durup bakıyorum da olup bitenleri içimde nasıl yaşarsam dışımda da o kadar büyüyor ve ben bir anda her şeyin ortasında buluyorum kendimi. Sonra tekrar durup bakıyorum dünyanın neresi güvenli ve huzurlu diye. Pek bir yer bulamıyorum. O halde diyorum kendi kendime sanırım tüm insanlık olarak şu dönem farklı olaylar ve nedenlerle, herkes, her yerde benzer korkuları yaşıyor.

Peki benim içim güvenli mi? Ben içimde güvende miyim? Nedir içimdeki bu huzursuzluk ve korku görünümlü duygu. Ve işte buluyorum. Evet korkuyorum. Ama dünyamızın ve insanlığın geçtiği sınavdan değil, böcekten, yılandan, fareden de değil. Ben içimden, kendimden korkuyorum. Ben dünyamız ve insanlık tüm bunları yaşarken olup bitenlerden dolayı hayallerimi gerçekleştiremeyip yok olmaktan korkuyorum. Ben ancak hayallerimin peşinde koşamazsam ve hayallerimi gerçekleştiremezsem yok olurum. Yaşamanın nefes almak olmadığını yıllar önce anlamıştım da korkmanın ne olduğunu son dönem yaşadıklarımızla daha iyi anladım. Ben ancak hayallerim ve peşinden koştuklarım olmaz ve kendimi gerçekleştiremezsem, kendi varlığımı hayata geçiremezsem diye korkuyorum. Olup bitenler beni engeller ve yolumdan alıkoyar diye korkuyorum. Yani kısacası, dışımda olup bitenler nedeniyle ben kendim olamazsam diye korkuyorum.

İşte şu an şimdi kendimi gerçekleştirememekten korkmayı bırakıyorum ve ne olursa olsun hayallerimin peşinden koşmaya odaklanıyorum. Ben sadece hedefsiz kalmaktan ve hayallerimin peşinden koşamamaktan korkuyorsam, ne olursa olsun içten içe onu yaşatmayı da ancak ben başarabilirim.

Hadi şimdi sen de kalk ve hep beraber verdiğimiz mücadelelerin arasında hayallerine sarıl, hedeflerin olsun ve kendini hedeflerinin üzerinden gerçekleştirmek için harekete geç. Evet bazen biraz daha zorlu olabilir. Hatta imkansız bile görünebilir. Ama hayal ve hedeflerini içinde canlı tutmak, onları beslemek, onlardan beslenmek ve hep canlı kalmak senin elinde.

Böcekten, yılandan, fareden korkmuyorum, hayallerimsiz kalmaktan korktuğum kadar! Hayallerine tutun ve harekete geç.