top of page

KİŞİSEL İNOVASYON KİMLER İÇİN MÜMKÜN?

Herkes kişisel inovasyonunu gerçekleştirebilir. Kişisel inovasyonunu başlat!


Kişisel inovasyon yolculuğuna çıkmaya karar veren pek çok kişi başlangıçta aynı soruyu sorar: “Evet ben de daha mutlu ve başarılı olmak istiyorum ama acaba ben kişisel inovasyonumu gerçekleştirebilir miyim?” Cevap “Evet!”, herkes kişisel inovasyonunu gerçekleştirebilir.

Kişisel inovasyonunu gerçekleştirmek isteyen kişiler, yolculuklarında ilerlerken pek çok içsel ve dışsal zorluklarla karşılaşabilir, koşullarla ve insanlarla mücadele etmek durumunda kalabilir, her şey istedikleri ya da planladıkları gibi gitmeyebilir. Bu nedenle kişisel inovasyon yolculuğunda ilerlemek isteyen herkes esnek, adapte olabilen, değişime açık, yenilikçi, yaratıcı, sorgulayan, yeniden öğrenmeye açık, çözüm odaklı evet yapabilirim yaklaşımına sahip, pozitif düşünen, alternatifler yaratan, olaylara farklı gözlerle bakan, ezber bozan, bütünsel bakabilen kişiler olmalıdır.

Kişisel inovasyon yolculuğunu başlatan herkes bu özelliklere sahip olmayabilir. Ancak aslında hepimiz bu özelliklere sahibiz. Yıllar içinde kullanmadığımız için unutmuş ya da belki de hiç kullanmadığımız için varlığından bihaber bile olabiliriz. Önemli değil çünkü kişisel inovasyon bu özellikleri kişilerde ortaya çıkarmayı, hatırlatmayı, geliştirmeyi ve pratik yaparak bu özellikleri daimi kullanabilir hale getirmeyi hedefler. Kişisel inovasyon yolculuğunda ilerleyen herkes bu davranışları önce hatırlar, sonra denemeye başlar ve ardından hayatının her alanında kullanma alışkanlığı geliştirir.

Yeterki karar ver ve daha mutlu, başarılı ve iyi bir hayat için kişisel inovasyonunu başlat.

Yeni bir sen!

6 views0 comments

Comments


bottom of page